Erre általában sokkal több pénzt adunk ki havonta, mint gondolnánk. Érdemes ezért felülvizsgálni, nem túlzott-e a kiadás. Ha igen, próbáljunk meg változtatni a bevásárlási szokásainkon. Íme néhány tipp:
- Végezzük a bevásárlást olcsóbb helyen, pl. hipermarket, diszkont élelmiszer áruházak (ugyanitt háztartási eszközök, ruházat, dekorációs kellékek, illatszer, ajándéktárgyak, stb, is kaphatók). Utóbbiakban a minőség nem rosszabb, sőt néha meggyőzőbb, és az árak kedvezőbbek. Magyarországon is több áruházlánc üzletei közül választhatunk. Gyakran saját termékeket is árulnak, kedvező áron.
- Vásároljunk szezonális, hazai termékeket, különösen igaz ez zöldség, gyümölcs esetében. Tudatos vásárlás>>
- Nagybevásárlást csak bevásárló listával végezzünk, különben sokkal többet fogunk vásárolni, mint amennyire valójában szükségünk van. Természetesen érdemesebb nem naponta, hanem több napra egyszerre vásárolni, mert így átláthatóbb és jobban kontrollálható a készlet és az igény helyzet.
- Természetesen nem válogatás nélkül, de éljünk az akciós ajánlatokkal. A tartós élelmiszereket nyugodtan megvehetjük akciók esetén nagyobb mennyiségben is, feltéve, hogy valóban fel fogjuk használni. Érdemes ilyet témákban családtagokkal, barátnőkkel is szövetkezni: gyors sms-sel ellenőrizhető, más is élne-e az akciós lehetőséggel.
- Szánjuk rá az időt arra, hogy a legtöbbször vásárolt termékek kínálatát tanulmányozzuk. A különböző márkák között sokszor csak a márkanév tesz különbséget, ez az árat azonban aránytalanul megnövelheti.
- A hús viszonylag drága, próbáljunk meg ritkábban húsos ételeket készíteni, helyette inkább zöldséges, vagy egyéb húsmentes ételeket főzzünk. A húsokból sem kell a legdrágábbakat megvenni, érdeklődjünk a hetesnél, tanulmányozzuk a húskínálatot, mielőtt vásárolunk. Zöldséges ételek>>
- A kész pizza, sütemény, befőtt általában drágább, és legtöbbször kevésbé finom, mint a sajátkészítésű. Tartalékként lehet, de ne éljünk kizárólag konyhakész ételekből: drága, alig kontrollálható a tartalom, elkészítési mód, és az egészséges életmódra sincsenek jótékony hatással.
- Éttermi étkezések helyett hívjunk magunkhoz vendégeket. Ha garantálható a visszahívás is, kellemes órákat szerezhetünk magunknak baráti és családi körben, finom ételek mellett és pénztárca kímélően. A vendéglátást nem kell túlbonyolítani! Vendégváró tippek>>
forrás: Tutitippek
Utolsó kommentek